18
Feb-2015

Autorzy – Sergiusz Prokurat

Autorzy   /  

Zawsze byłem ciekawy świata. Jako historyk mogę przenieść się w przeszłość, jako ekonomista w przyszłość, a jako podróżnik mogę przemieszczać się w miejsca, gdzie inni nie trafiają.

W Indonezji mieszkałem ponad rok i obecnie często tam bywam. W przeszłości studiowałem na Uniwersytecie Udayana w Denpasar (Indonezja) oraz prowadziłem przez 5 lat firmę typu import – eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Choć odwiedziłem inne miejsca (m.in. Ameryka Południowa), to przede wszystkim Indonezja mnie fascynuje – przejechałem ją wszerz i wzdłuż, docierając do odległych od cywilizacji miejsc. Obecnie zdarza mi się oprowadzać turystów po Azji Południowo-Wschodniej. Mam nawet licencję pilota wycieczek, wyrobioną ładnych kilka lat temu 🙂

Resize of IMG_5419

Jako ekspert i dyrektor Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), w którym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią publikuję artykuły naukowo-badawcze dot. tego regionu  świata. Wykładam w Euroregional University of Economy w języku angielskim, m.in. specjalizując się w zagadnieniach z pogranicza nauk ekonomicznych oraz w praktycznych metodach zarządzania. Poza tym jestem wykładowcą Universidad Jaume I oraz Universidad de Granada w Hiszpanii. Napisałem m.in. książkę “Work 2.0: Nowhere to hide” (2013), przeznaczoną na rynek USA, która sprzedała się w 20.000 szt oraz “Niezwykłe początki znanych firm” (2015).  Przez wiele lat pracowałem jako dziennikarz publikując m.in dla: „National Geographic Traveler”, „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Mówią Wieki”, „Proseed”, „Najwyższy Czas”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Focus Historia”. Prowadzę bloga ProEconomics (http://www.proeconomics.pl).

0

 likes / 0 Comments
Share this post:

comment this post

You must be logged in to post a comment.

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec