Ibiza – wyspa gorących, tanecznych rytmów

Ibiza – wyspa gorących, tanecznych rytmów

Hiszpańska wyspa Ibiza leży w archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. To fascynujące, że w tym miejscu coś odpowiedniego dla siebie znajdzie każdy z nas, zarówno ci, którzy planują spędzić wakacje na beztroskiej zabawie i piciu kolorowych drinków, a także turyści spragnieni relaksu i zaznania ciszy oraz spokoju. Plaże Ibizy wypełnione są drobniutkim piaskiem o subtelnym, żółtym kolorze i bez wątpienia należą do najpiękniejszych w tej części Europy. Malowniczą wyspę wypełniają również urocze, kamienne domki, ulokowane pośrodku oliwnych gajów. Niesamowitego uroku dodają również górskie krajobrazy oraz sady pełne dojrzewających granatów, pomarańczy oraz owoców fig.

Nie da się ukryć, że nasze pierwsze skojarzenie z wyspą Ibizą to imprezy dance, techno i inne odmiany muzyki elektronicznej. W sezonie wybrać się tam możemy do najbardziej znanych klubów, jak Pacha, Space czy Amnesia, gdzie bez wątpienia będziemy się szampańsko bawić do samego rana z didżejami przybywającymi w to urokliwe miejsce z całego świata, aby specjalnie dla nas zagrać gorące, wakacyjne hity taneczne. Wizyta w klubach na Ibizie na pewno będzie czymś niezapomnianym, czym będziemy się mogli pochwalić w gronie naszych przyjaciół i znajomych.

Jeżeli pragniesz nie tylko dobrze się zabawić, ale też znaleźć się w miejscach, które należą do najpiękniejszych na świecie, Ibiza to doskonały wybór! Na południu znajduje się tam rezerwat przyrody o nazwie Ses Salines. Na jego terenie można zobaczyć bardzo rzadko spotykane zjawisko zwane salinami, oznaczającymi płytkie zbiorniki położone bardzo blisko morza i oddzielone od siebie kanałami. Z jezior wydobywa się sól morską. Żyje tam wiele gatunków ptaków, a jeśli jesteśmy wyjątkowymi szczęściarzami, być może uda nam się zobaczyć urocze, różowe zwierzątka, zwane flamingami. Na wyspie jest też wiele ciekawych jaskiń, które zostały udostępnione zwiedzającym. Ibiza to także piękne plaże. Przez wiele lat wyspa była mekką hipisów, którzy poszukiwali tam bliskiego kontaktu z naturą i spokoju duszy.

Leave a Reply