Najbardziej osobliwe hawajskie wyspy

Najbardziej osobliwe hawajskie wyspy

Jeśli słyszysz, że ktoś wypowiada słowo „Hawaje”, w głowie pojawia ci się obrazek pełen krystalicznie czystej wody, czystych piaszczystych plaż i fantastycznego błysku morza. Każda hawajska wyspa z pewnością zasługuje na takie skojarzenia, ale każda wyspa ma też coś w rodzaju swojej własnej osobowości. W rzeczywistości mieszkańcy czule odnoszą się do różnych wysp i niekoniecznie używają urzędowych nazw, które czasem nie są w pełni w stanie określić wszystkiego co wiąże się z ich niepowtarzalnym pięknem właściwym dla każdej z tych wysp.

The Gathering Place:

Ta wyspa ma największą populację wśród Wysp Hawajskich. Znana jest na całym świecie z takich miejsc na jak plaży Waikiki i Pearl Harbor, The Gathering Place jest rzeczywiście jedną z najbardziej popularnych wysp. Jest też miejscem spotkań i domem dla niektórych z najbardziej znanych celebrytów.

The Big Island:

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, The Big Island może być najprostszym przykładem wyspy, a już z pewnością najbardziej wyspecjalizowaną. W rzeczywistości, różne klimaty jakie można spotkać na Big Island wahają się od śniegu, aż do pola lawy. Gdybyśmy oceniali wiele różnych anonimowych wysp w kategoriach czysto ekologicznych, każdy z opisów wysp mógł brzmieć właśnie Big Island. Obecna siedziba bogini Pele, The Big Island z pewnością wykazuje oznaki jej działalności. Jest domem dla Mauna Kea, najwyższej góry świata. Naprawdę warto poznać bliżej tę wyspę.

The Target Island:

Jeśli chcesz odwiedzić tę wyspę, gdy już tam będziesz zwróć uwagą przede wszystkim na jej niesamowicie tropikalny charakter. Wyspa ta niegdyś została ostrzelana przez wojsko Stanów Zjednoczonych gdyż przez wiele lat była traktowana jako teren doświadczalny dla różnych działań. Dzisiaj, wielu ekologów, urzędników państwowych, wolontariuszy i studentów w całym stanie pracuje na tym, aby przywrócić tę wyspę do stanu sprzed bombardowania. Wprowadzając tam setki gatunków rodzimych roślin hawajskich, idą właśnie w tym kierunku.

The Pineapple Island

Dawniej znany jako główny eksporter ananasa, wyspa ta zmieniła się w ostatnich latach, gdyż już niekoniecznie słynie z tej produkcji. Tylko dwa luksusowe hotele położone są przy ustronnej wyspie, co sprawiło, że nie jest tak popularna jak wiele innych wysp hawajskich.

Garden Island

Ta piękna wyspa jest uważany przez wielu mieszkańców za najbardziej malowniczym i bujną pod względem roślinności z bardziej znanych wysp Hawajów. Blisko niej znajduje się wyspa Waimea Canyon, którą można łatwo sobie wyobrazić, jeśli pomyślisz sobie o najbardziej tropikalnych miejscach na ziemi. Warto wspomnieć że jest to najbardziej geologicznie dojrzała z Wysp na Hawajach. Oferuje piękne piaszczyste plaże które zajmują pięćdziesiąt procent jej na 111 mil długiego wybrzeża. .

The Forbidden Isle:

Najmniejsza z wysp hawajskich, według spisu z 2009 jest tam tylko 120 mieszkańców. Ta wyspa została zakupiona przez Elizabeth Sinclair w 1864 roku, a obecnie jest w posiadaniu jej potomków, rodziny Robinson. Jeśli masz ochotę na odkrywanie tej wspaniałej wyspy, musisz zaprzyjaźnić się z jego właścicielami lub mieszkańcami, ponieważ wstęp tutaj jest przyznawany wyłącznie na zaproszenie.

Leave a Reply