Wyspy Andaman i Nikobar

Wyspy Andaman i Nikobar

Wyspy Andamany i Nikobary w Zatoce Bengalskiej stały się atrakcją turystyczną znaną nie od dzisiaj, ale jakiś czas temu były one używane jako osada dla ukarania skazanych Indian. Wyspy mają czyste środowisko, dużo zieleni i nieskażone obszary świeżego powietrza, co sprawia, że ​​jest to popularne miejsce dla miłośników przyrody.


Szeroka gama zwierząt, morskich i roślin, które przyjęły wody i lasy tropikalne jako dom robi wrażenie. Topograficznie, pewne miejsca na wyspie są pokryte za pomocą palmy kokosowej, mają sporo plaż na kształt półksiężyca, wzgórz i tropikalnej dżungli. Aby zdobyć niezapomniane doświadczenia wypoczynkowe Wyspy Andaman i Nikobar są idealnym miejscem do odwiedzenia.

Historia wyspy Andamany i Nikobary

Aborygeńskie plemiona żyją na tych wyspach od czasów prehistorycznych. W 1858 roku brytyjscy koloniści osiedlili się na wyspach, po 1 wojnie z Indianami o niepodległość. Tym razem, wyspy były używane jako osada dla karania skazanych, plemion karnych i uchodźców ze Sri Lanki i we wschodnim Pakistanie.

W 1777 roku, brytyjski rząd wykonał badanie tych wysp które dało wyraźniejszy obraz Andamany i i Nikobary. Do końca XVIII wieku kiedy ludzie zaczęli przybywać na wyspach, te pozostały odosobnione.

Kultura Andamany i Nikobary

Kultura wysp Andamany i Nikobary Wyspach jest zupełnie wyjątkowa pośród grup wszystkich grup etnicznych, języków i religii, żyjących ze sobą w pełnej harmonii i pokoju. Wszystkie lokalne grupy religijne każde święta będą obchodzić z równym zapałem i gorliwością.

Atrakcje w ramach Andamany i Nikobary

Andamany to sporty wodne: każde możliwe opcje sportowe, takie jak kajaki, łodzie wiosłowe, żaglówki, prędkość łodzi, narciarstwo wodne i windsurfing – wszystkie są oferowane na bazie tego unikalnego kompleksu. Nurkowanie: Turystyka ta mieści się najlepiej tam gdzie jest park Narodowy – inne wyspy też oferują możliwość nurkowania, można zobaczyć, mnóstwo, podwodnego życia morskiego.

Obozy oferują kojące miejsce na wakacje na plaży i dla miłośników przyrody są idealnym miejscem, gdzie można cieszyć się nieskazitelnym naturalnym pięknem, morzem i słońcem. Namioty mogą być dostępne w umiarkowanych cenach w którymkolwiek z pensjonatów.

Nurkowanie: dla tych, którzy chcą pływać i korzystać z podwodnego życia otaczającego wyspy, warto zażyć kąpieli w Andamanie. Turyści mogą zobaczyć liczne kolorowe ryby, osobliwe szczątki zatopionych statków, rzadkich raf koralowych, wszystko poprzez nurkowanie.

Trekking: jest tam naturalny szlak, który zaczyna się od Mt. Harriet, a kończy na Madhuban, jest tam sporo fauny, flory i życiu lasu wokół, a jest to idealna okazją do podjęcia długiej podróży. Oprócz oddzielnych tras trekkingowych, sporo sprzętu można również wypożyczyć.

Gdzie się zatrzymać w ramach Andamany i Nikobary?

Tanie domki, luksusowe pokoje i nie klimatyzowane pokoje wieloosobowe dostępne na wyspach są dostępne dla różnych turystów.

Gdzie zjeść w ramach Andamany i Nikobary?

Turyści, którzy przybywają na wyspy na wakacje muszą spróbować wszystkie owoce morza. Dania z owoców morza są popularne zarówno w lokalnych jak i najbardziej znanych ekskluzywnych restauracjach na wyspach. W odróżnieniu od standardowego indyjskiego jedzenia dostępnego na wyspie, pikantne owoce morza i ryby jako dania są droższe, ale są tego warte.

W sumie, dla osób poszukujących naturalnego piękna, Andamany i Nikobary są zdecydowanie miejscem, które powinno się odwiedzić. Miejscowi na wyspach są uprzejmi i przyjaźni zapewniając komfortowy pobyt dla turystów.

Leave a Reply