Skiathos – najpiękniejsze greckie plaże

Skiathos – najpiękniejsze greckie plaże

Położona w archipelagu Sporadów Północnych grecka wyspa Skiathos jest prawdziwym rajem na ziemi dla turystów spragnionych wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach nad gorącym Morzem Egejskim, w ożywczym cieniu lasów piniowych. Piękna pogoda jest tutaj pewna od czerwca do października, a na Skiathos znajdziemy setki hoteli, pensjonatów i kwater o standardzie odpowiednim na każdą kieszeń. Na wyspę lata wiele samolotów, więc nie będzie nas czekać daleka i długa wyprawa mało komfortowymi autobusami czy promami. Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, wybieranych przez osoby z całego świata, w tym coraz częściej także przez Polaków. Nie trzeba jednak obawiać się tłumów na Skiathos, ponieważ mnogość miejsc i atrakcji jest tak duża, że każdego dnia można wypoczywać w innym miejscu, w tym na prawie dzikich plażach niemal pozbawionych innych osób. Turyści, którzy lubią spędzać czas aktywnie także znajdą tutaj coś dla siebie.

Perłą w koronie wyspy Skiathos jest słynna plaża Koukounaries, której nazwa jest związana z szyszkami drzew piniowych rosnących wokół tego miejsca. W czym tkwi piękno i jej oryginalność, która każdego roku przyciąga tam ogromną rzeszę turystów, przybywających między innymi za pomocą promów, pragnących rozkoszować się aromatycznym zapachem wydzielanym przez te drzewa iglaste? Plażę pokrywa niezwykle drobny i mieniący się w promieniach gorącego, greckiego słońca piasek z zawartością minerału zwanego miką, stąd przebywając na Koukounaries możemy się poczuć tak, jakbyśmy byli na rajskiej wyspie pełnej złota. Widoki również są wspaniałe, ponieważ w oddali zobaczymy inne, piękne wyspy z majestatycznymi szczytami górskimi i równie zielonymi jak na Skiathos lasami piniowymi.

Wśród wielu fascynujących wycieczek, jakie można odbyć na tej malowniczej wyspie, bez wątpienia najbardziej wartą polecenia jest wyprawa na plaże zwaną Lalaria. Jedyny sposób, aby tam dotrzeć to od strony morza, czyli czeka nas rejs statkiem, których na plaże codziennie wypływa wiele z portu położonego w stolicy wyspy – Skiathos. Widok, który ukarze nam się z łodzi bez wątpienia będzie jednym z najpiękniejszych, jakie czekają nas w życiu – turkusowa woda i śnieżnobiałe skały wapiennie o różnych kształtach i plaża w takim samym kolorze robią monumentalne wrażenie. Koniecznie trzeba skorzystać z możliwości wykąpania się w tym pięknym miejscu. Plaż na Skiathos jest niezliczona ilość, znajdziemy tam zarówno duże, pełne leżaków i parasoli, nieco mniejsze i kameralne, aż po zupełnie dzikie fragmenty wybrzeża.

Któż z nas choć raz nie oglądał kultowej już komedii romantycznej zatytułowanej „Mamma mia” z niezapomnianą rolą hollywoodzkiej gwiazdy Meryl Streep oraz znanych amantów filmowych Pierce Brosnana oraz Colina Firtha? Produkcja przepełniona jest słynnymi piosenkami szwedzkiego zespołu muzycznego Abba, którego hity do dziś nuci cały świat, jak chociażby tytułowa „Mamma mia”, „Waterlo” czy „Dancing Queen”. Akcja tego filmu częściowo kręcona była właśnie na tej pięknej wyspie oraz na sąsiedniej – Skopelos. W związku z tym latem w największym mieście Skiathos co tydzień można w kinie obejrzeć ten film. Jego projekcje wciąż wywołują radosne emocje. Oglądający tańczą i śpiewają w rytm przebojów lat 80. Oprócz tego można wziąć udział w wycieczce śladami filmu „Mamma mia”.

Na wyspę można dotrzeć w sposób szybki i komfortowy z wielu lotnisk całego świata, a wszystko dzięki temu, że znajduje się tutaj port lotniczy obsługujący każdego dnia wiele samolotów przybywających w to magiczne miejsce. Lotnisko samo w sobie jest fascynującym celem wycieczek, ponieważ pas startowy jest jednym z najkrótszych, o ile nie najkrótszym na świecie. W związku z tym samoloty przelatują tuż nad pobliską plażą i budynkami, ponieważ bardzo szybko muszę podejść do lądowania. Znajduje się tam specjalny punkt, w którym bezpiecznie i z bardzo bliska można obserwować nadlatujące statki powietrzne. Na wyspie Skiathos znajduje się dobrze rozbudowana sieć połączeń autobusowych, które bez trudu dowiozą nas do hotelu, w którym mieszkamy.

Leave a Reply